• +90 (850) 811 12 72
  • info@repairmantr.com
Hasta Bakım Hizmetleri

Hasta Bakım Hizmetleri

İlerleyen yaşla birlikte, kişisel bakımın da zorlaştığı yaşlı insanlar, yatalak ya da yarı hareketsiz olduğunda profesyonel destek şarttır. Sadece ilgi değil, bununla birlikte sevgi ve arkadaşlık da önemlidir. Yaş ilerledikçe kendini yalnız hisseden ve güçsüz hisseden bireyler birinin desteğini beklerler. Bu destek için çocuklar çalışıyorsa ya da aile bireyine bakmak istemiyorsa en iyi çözüm olan yaşlı bakımıyla mümkün olacaktır.

Yaşlı bakımı herhangi bir hastalık söz konusuysa farklı, rutin bir bakım söz konusu olduğunda farklı şekilde değerlendirilir. Bu nedenle yaşlı bireyin durumu dikkate alınarak gerekli plan gerçekleşir.

Alzheimer ya da Parkinson Hastalıkları için Bakıcı

Çağımızın en büyük sorunlarından olan Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların tedavisinde hastane koşulları gibi düzenli bir tedavi gerekir.

Ancak bu durumu aile üyeleri kolay bir şekilde yönetemeyebilir. Bazı yaşlı bireyler ise çocuklarına yük olmamak için imkanları varsa yatılı bakıcılardan hizmet alabilirler. Yaşlı bireylerin en iyi şekilde bakılmaları için aile ortamında olmaları gerekir.

Ailelerine yük olmak istemeseler bile, en çok mutlu olacakları yerler ailelerin yanı olacaktır. Sabaha kadar çocuklarının başında bekleyen ve yıllarca onlara bakan anne ve babalar, yaşlandıkları zaman çocukları aynı bakım ve ilgiyi yapmazlarsa üzülürler.

Günümüzde birçok insan huzur evleri ya da evde yaşlı bakım hizmetleri veren kişilerle çalışmayı tercih ettiklerinden, bu kişilerin yaşlılarla iletişimleri ve ilgileri üst düzeyde olmalıdır.

Yatalak Hastalar için Bakıcı

Yatalak hastalar için daha sabırlı ve özenli bir bakım gerekir. Temizlik ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması, ilaçların düzenli olarak verilmesi, 2 saatte bir yatak yarası oluşmaması için hastanın çevrilmesi gibi işler oldukça önemlidir.

Genelde yatalak hastalar için belirli zaman dilimlerinde hemşireler gelerek daha kontrollü bir şekilde bakıma destek olmaktadır. İlaç saatinin düzene girmesi, rutin bakımların yapılması, kitap okuma gibi aktivitelerin yapılması için bir bakıcı en iyi çözümdür. Genelde yaşlıların maaşlarını vererek bakımlarını yapacak kişilerin yatılı olarak çalıştırılması söz konusu olduğundan, bu tür hizmetler için yatılı bakıcılar görev yapar.

Yatalak hasta bakmak, yeni doğan bebek bakmak gibidir. sürekli kontrol edilmesi gereken hastanın yatak yaralarının oluşmaması için çevrilmesi, ağız, burun gibi bölgelerinin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekmektedir.

Yerli olduğu gibi yabancı yaşlı bakıcısı tercihi de yapılır. Ucuza mal etmek için yabancı çalıştırmayı tercih edenler vardır. Ancak günümüzde ev bakım hizmetleri için de sigortalı işçi çalıştırmak gerektirdiğinden çeşitli teşvikler verilmektedir. Biz de profesyonel bir kurum olarak Evdekibakicim ekibimizle birlikte tüm yasal gereklilikleri ve belgeleri bulundurmakla birlikte sizler için ihtiyacınız olacak hasta bakıcısını yüzyüze yaptığımız mülakatlar ile tüm titizliğimizle seçmeye çalışıyoruz.

 

Hizmetlerimiz

Bakım Onarım Hizmetleri
ihtiyaç duyduğunuz her türlü makine ve mekanik tesisatın bakım, onarım ve faaliyetler...
Elektrik Tadilat Hizmetleri
Elektrik tadilatı ve tesisatı konusunda hemen her ihtiyacınızı güvenilir ve kalıcı çö...
Mimari Proje Tasarımı
Mimar, mesleğini uygularken, çalışmalarında tasarımını çizili belgeler ile bu belgele...
Hasta Bakım Hizmetleri
İlerleyen yaşla birlikte, kişisel bakımın da zorlaştığı yaşlı insanlar, yatalak ya da...
Bebek Bakıcı Hizmetleri
4 haftalık bir zaman diliminde dünyaya gelmeye hazırlanan bebekler, ilk doğdukları an...
Ev Yardımcı Hizmetleri
Mavi Danışmanlığın personel seçiminde aradığı kriterler göz önünde bulundurularak bu ...
Cam Balkon Hizmetleri
Albertgenaou Isıcamlı ve tek 10 mm camlı balkon kapama hizmetimiz.Randevu ile ücretsi...
Alicobant tavan kapama
Teras ve balkonlarda dışarıdan gelebilecek toz ve kire karşı ,görsellik açısından da ...
Nakliye ve depolama Hizmeti
İstanbul ve 81 ilimize kaliteli ve gü